Dzięki zaangażowaniu zespołu transakcyjnego PZU Zdrowie, Grupy Falck oraz doradców po obu stronach proces transakcyjny przebiegł sprawnie i w niecały kwartał zakończyliśmy wszelkie formalności – mówi Piotr Lizukow, członek Zarządu PZU Zdrowie SA, nadzorujący przejęcie. – Zmiana nie wiąże się dla pacjentów z dodatkowymi czynnościami. Mogą w dalszym ciągu korzystać z usług tych samych lekarzy, a placówki zapewnią obsługę na znanych im zasadach. Pierwszą widoczną zmianą będzie dostosowanie centrów medycznych do standardów wizualnych PZU Zdrowie – dodaje.

Do sieci PZU Zdrowie dołączyły 32 placówki w ramach części ambulatoryjnej Falcka, bez segmentu ratownictwa medycznego. Przejęte centra medyczne zlokalizowane są w 14 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Słupsku i Ustce. Są to zarówno wielospecjalistyczne centra medyczne zlokalizowane w dużych miastach, przychodnie przyzakładowe jak również warszawska sieć Starówka, obecna z przychodniami rodzinnymi także w mniejszych miejscowościach wokół stolicy.  Łącznie pracuje w nich ponad 1100 osób, w tym lekarze, pielęgniarki, położne i personel administracyjny.

Zakup ogólnopolskiej sieci istotnie poszerza zasięg infrastruktury medycznej PZU Zdrowie, która od kilku lat nabywa i buduje centra medyczne pod własną marką. PZU Zdrowie jest operatorem medycznym posiadającym własną sieć, do której należy już 97 placówek. Ponadto współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi w ponad 570 miastach w Polsce oraz kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju.